Uudised ja teated

Sparta noortele jooksjatele edukad meistrivõistlused

13:42 06.07.2021

Rakveres peeti nelja päeva jooksul kõikide vanuseklasside Eesti meistrivõistlusi.

Esimesel kahel päeval olid võistlustules kahe noorema vanuse -U14 ja U16 -noortsportlased. Võistlesid ka mitmed Maile ja Mariuse õpilased, medalikohtadele seekord ei küünditud, kuid sündisid mitmed isiklikud rekordid.

Järgeneval kahel päeval olid võistlustules noored vanuseklassides U18,U20 ja U23. Sparta esindatus ei olnud küll suur, kuid tulemuslik. Võistlemas oli meie neli noort jooksjat- U18  Risto Pernits, U20 Oliver Annus ja Kert Kask ning U23 Andry Soo. Kõik nad võistlesid kahel distantsil ning saavutasid poodiumikohad kõikidel osaletud aladel. Risto  võitis 3000m jooksu ja oli 1500 meetris 2., Kert võitis takistusjooksu ja oli 5000m jooksus 3., kaks hõbemedalit sai Oliver- nii 1500 kui 5000m distantsil ning Andry Soo võitis 5000m jooksu ning oli 1500 meetris 3.  Ristole ja Oliverile olid need esimeses medalid Eesti meistrivõistlustelt.

Nüüd ootavad Andrit juba sel nädalalõpul ees U23 Euroopa meistrivõistlused, kus ta osaleb 5000m jooksus. Teised noormehed võistlevad Eesti koondises Balti MVl, mis toimuvad kuu aja pärast.

Autor: Toomas