Uudised ja teated

Spartakate edukad jooksud nädalavahetusel

14:05 21.07.2020

Möödunud nädalavahetusel rõõmustasid mitmed meie jooksjad ilusate tulemuste ja rekorditega.

Tähtsaim võistlus oli Eesti Meistrivõistlused 10 000 meetri jooksus, mis peeti laupäeva õhtul Kadrioru staadionil. Meeste üsna korralikus konkurentsis ja kiire algtempoga jooksus suutis suurepäraselt oma hea vormi tulemuseks realiseerida Leonid Latsepov. Tasuks kindel hõbemedal favoriit Kaur Kivistiku järel ajaga 30.23,53. Sellega parandas Leo oma mullu joostud isiklikku rekordit üle 1,5 minuti ning tõusis Eesti ka. edetabelis 35. kohale. Sealjuures vedas ta ise 6. kilomeetrist kuni lõpuringini. Naistest oli meie jooksjatest stardis Pille HInn, kes kahjuks katkestas.

Samas päeval peetud Eesti Karikavõistlustel saavutasid head tulemused meie 1500m jooksjad. Naistest said Maria Veskla ja Triin Gede 2. ja 3. koha, mõlemad parandasid senist isklikku rekordit ühe sekundi võrra, ajad vastavalt 4.53,91 ja 4.56,47. Meestest parandas Andry Soo senist isiklikku 4,5 sekundiga ja sai täppistööna ajaks 4.00,00.  Sel distantsil olulise verstaposti nelja minuti alistamine jäi ootama järgmist võistlust.

Spartalased jooksid tublilt ka Võsul, kus toimus Võsu Südasuve Challenge 10km jooks. Tingimused olid head, mis kajastusid mitmetes isiklikes rekordites. Meestest jäi Peep Jalakas napilt 4., tasuks tuntav isikliku rekordi parandus, aeg 33.42. Aja alla 40 min jooksis ka Tarmo Kaisla (38.39). Naistest saavutas uue iskliku reordiga samuti 4.koha Kertu Kula (41.01), seitsmendana lõpetas Annika Koitmaa(41.55).

Õnnitlused kõikidele,kes oma eesmärgid täitsid!

Autor: Toomas