Uudised ja teated

Klubile üks hõbe ja kaks neljandat kohta

10:43 26.07.2019

Neljapäeval Rakveres joostud Eesti meistrivõistlustel 10 000 meetri jooksus saime seekord ühe medali.

Meestest võitis Roman Fosti hõbeda ajaga 31.06. Roman tegi esimese stardi peale vigastuse ravi ja kergemat treeningperioodi, see näitas et seis on rahuldav ja lubab alustada planeeritud tugevamat treeningperioodi MM ks. Selleks sõidab Roman pühapäeval Keeniasse. Hõbe oli seekord maksimumtulemus, sest konkurent Tiidrek on momendil natuke tugevamas vormis. Väga hea jooksu tegi pronksi võitnud Mark Abner, parim päev ei olnud Leonid Latsepovil, kes algul vaheldumisi Fostiga vedajatööd tegi. 5km järel läks tal raskeks ning tuli grupist maha jääda. Kuna tõsiseid jälitajaid ei olnud, siis lõppkokkuvõttes 4. koht(aeg 32.02). Ats Sõnajalg lõpetas kuuendana. Kuigi lootsime kahte medalit, siis 3 spartalast 6 esimese seas pole paha.

Naiste jooksu võitis ülekaalukalt pikalt vigastuspausilt naasnud Jekaterina Patjuk. Ka seal oli Spartal 3 esindajat, kes moodustasid võistlejaterivist koguni kolmandiku. Loota võis ka ühte medalit. Pille Hinnil ei olnud kõige parem päev ja tuli leppida 4. kohaga(aeg. 38.13) Väga tubli jooksu teinud ja isikliku rekordi jooksnud Maria Veskla oli 5(aeg 38.33) ning Silja Jürs 8.

Järgmisena ootavad 3 nädala pärast ees Eesti meistrivõistlused ülejäänud staadionialadel.

Autor: Toomas