Uudised ja teated

Sparta meeskonna debüüt Euroopa karikal

19:46 05.02.2018

Pühapäeval toimusid klubide krossijooksu Euroopa karikavõistlused

Sparta meeskond lõpetas 22 konkurendi seas 17.kohaga. Distants oli 10,3km,rada suhteliselt kiire -kruusapinnaline, kuid rohkete kurvide ja mõne kunstliku takistusega. Individuaalselt tegi meie meestest suurepärase jooksu Roman Fosti, saavutades 10.koha ajaga 30.41, kaotust võitjale alla minuti. See oli Romani senise karjääri parim 10km jooks. Teised mehed osalesid sellise taseme ja konkurentsiga jooksuvõistlusel esmakordselt ning ilmselt seetõttu jäi kõigil oma ideaaltulemusest veidi vajaka, Meie meestest teisena lõpetas Raivo Alla 86. kohal ajaga 33.31, kohe tema järel Taavi Tambur ajaga 33.37. Neljas võistkondlikku arvestusse minev mees oli Ats Sõnajalg, aeg 33.55 (91.) ja võistkonna viies Roman Hvalõnski ajaga 34.03.(95.) eelkõige kahelt viimaselt oleks eelneva põhjal võinud loota minuti jagu kiiremat jooksu.

Võistluse lõpetas kokku 113 meest, võitis Portugali klubi esindav Keenia päritolu Davis Kiplangat ajaga 29.44. Meie lähinaabritest saavutas Rootsi klubi 6. koha, soomlased jäid viimasele,22.kohale. Esikolmiku moodustasid Portugali,Belgia ja Hispaania klubid .Tugevamatest jooksuriikidest jäid meie seljataha Norra ja Tšehhi klubid. Üldiselt oli võistlus põnev ning võistlejad seda meelt, et võimalusel võiksime seal ka edaspidi osaleda. Järgmise aasta eesmärgiks oleks veidi ühtlasema esitusega saavutada koht meeskondade esimeses pooles.

Autor: Toomas